Zázrak

Autor: Zuzana Kováčová Miškolciová | 16.3.2016 o 14:51 | Karma článku: 2,62 | Prečítané:  355x

Ja niekedy snívam s otvorenými očami a predstavujem  si veci, čo sa nikdy nestanú. Čakám že sa stane zázrak. 

Často sa mi stáva v živote, že dúfam, že sa stane zázrak a veci zrazu budú iné ako sú, budú také ako by som si želala. Že je to len sen a ja sa ráno zobudím a bude to inak, veď predsa nie je možné aby to bolo takto. A ráno trpko skonštatujem, že nie, nebol to sen, je to tvrdá realita a ten zázrak sa nikdy nestane.

Ale skúsme si uvedomiť, čo by bolo v našom živote iné, ak sa náhodou ten zázrak stane?

Predstavte si to, zavrite oči a predstavte si, že sa ráno zobudíte a v noci sa stal ten zázrak a veci sú tak ako sme si želali. Napríklad ako ja, predstavila som si, že on je pri mne a miluje ma rovnako ako ja jeho.

Keď začnete rozmýšľať, že čo sa vlastne v takom prípade na vašom živote zmenilo, v čom je to zázračné ráno iné ako tie ostatné, zistíte, že sa vlastne nezmenilo nič. Ráno vstanete ako zvyčajne, ako zvyčajne sa umyjete, ja idem ešte so psom na prechádzku, idete do prace, robíte vlastne všetko ako ste robili aj predtým ako nastal zázrak. V podstate je to stále rovnaké. Čo je teda iné, čo sa zmenilo? Zmenilo sa iba to, ako veci po zázraku vnímame my sami, zrazu sa cítime šťastnejšie a pokojnejšie, že máme to, čo sme chceli mať. Ja som sa napríklad cítila milovaná, potrebná a naplnená pocitom, že som pre niekoho dôležitá. Takže nejde vlastne o fyzický zázrak ale o zázrak v našej mysli. Uvedomila som si, že tieto pocity sa dajú navodiť aj z iných podnetov. Napr. mám deti, čo ma ľúbia a potrebujú, mám rodičov, čo mi dávajú veľa lásky, mám jednu priateľku, čo by za mňa obetovala aj život a tak som si povedala, že sa pokúsim, cítiť sa ako po zázraku. Začala som si všímať viac tieto podnety. Zrazu som videla obetavosť a lásku svojich detí, videla som bezhraničnú lásku svojich rodičov, cítila som sa dôležitá a potrebná pre priateľku. A odrazu som sa tak začala cítiť a stále viac som si všímala  prejavy priateľstva a lásky okolo mňa. Skúste to, začnite sa cítiť inak akoby ten zázrak nastal, uvidíte, že zrazu aj bez toho, na čom ste si tak zakladali, čo ste považovali pre Vás za najdôležitejšie, dokážete byť šťastnejší.Najdôležitejší je váš postoj a ten keď sa zmení, nepotrebujete zázrak, lebo on sa vlastne udeje vo vašej hlave, vo vašom myslení. A odrazu uvidíte, že vlastne všetko máte, možno v inej podobe, ale máte. Teraz sa pýtam, kde to bolo doteraz? Bolo to tam stále, ale ja v tej svojej zaslepenosti som to nevidela, nevedela rozoznať. Preto hľadajte zázrak vo svojom vnútri, zatvorte oči a predstavte si, že nastal, čo cítite? A hľadajte, čo Vám pomáha sa tak cítiť aj bez zázraku. Mne to pomohlo otvoriť oči.

Neznamená to, že už nebudem snívať, neznamená to, že nebudem dúfať. Ale znamená to, že žijem ďalej, plním si sny a som šťastná. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšicova advokátka: S takým postupom prokuratúry som sa ešte nestretla

Exposlanec zrazil 72-ročného chodca v septembri. Hrozí mu za to trest na dva až päť rokov väzenia.

KOMENTÁRE

Keď sa z nájomného vraha stane Superstar

Scény pri prepustení Kajínka pripomínali skôr rockový koncert.

KOMENTÁRE

Manchester: ako obmedziť dodávky kyslíka islamskému teroru

Svet niekdy nebol bezpečné miesto.


Už ste čítali?